FİRMA PROFİLİ

firma

Metrosan End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti., 1996 yılında referans kütle üretimi ve terazi/kantar kalibrasyonu konusunda endüstriye hizmet vermek amacıyla kurulmuştur.

Terazi/kantar ve kütle kalibrasyon işlemlerinde kullanılan referans kütle üretimlerimiz, OIML R 111-1 doğrultusunda gerçekleştirilmekte olup, 1mg-500 kg ölçme aralığında ve F1-F2-M1 sınıflarındadır. Talep edilmesi durumunda özel ağırlıklar da üretilmektedir. Ürettiğimiz etalonlar, endüstride faaliyet gösteren yüzlerce firmada yıllardır kullanılmaktadır.

Metrosan End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti. “Metrotest” markasıyla endüstriye kalibrasyon hizmeti verirken, 1999 yılında KAMK (Kalite Akreditasyon Milli Konseyi)’ tan akredite olmuş ve 2002 yılına kadar bu akreditasyon ile hizmet vermiştir.

Metrosan End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti., kuruluşundan bu yana, ulusal ve uluslararası izlenebilirlik zincirinden kopmadan uzman personeli, laboratuvarı ve referans standardları ile sıcaklık, basınç, boyutsal, elektriksel, kütle, terazi/kantar, hacimsel, kuvvet ve fizikokimya konularında kalibrasyon hizmetleri vermektedir.

Metrosan End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti., ilerleyen yıllarda mevcut kapasitesini arttırarak, gerek teknoloji gerekse eğitim yatırımlarıyla müşterilerine en iyi hizmeti vermeye devam edecektir.

Metrosan End. ve Elk. Mek. Cihazlar ve Tıbbi Malz. San. ve Tic. Ltd. Şti., mobil ekipleri ve cihazları ile kalibrasyon taleplerine yerinde çözümler üretmektedir. Bu doğrultuda, Türkiye’nin birçok noktasında hizmetlerini sürdürmektedir.