KÜTLE İMALATI

tümü

“Piyasaların garantisi uzun ömürlü olmaktır” sözünü ilke edinmiş olan firmamız Etalon Ağırlık İmalatı konusunda, Türkiye’nin ilk ve en geniş üretim portföyüne sahip olmaktan her zaman gurur duymuştur.

Firmamız 1 miligramdan 500 kilograma kadar F1,F2,M1 sınıf etalon ağırlıkları OIML uluslar arası kalite kapsamında üretmektedir. Endüstriden gelecek talepler doğrultusunda özel ağırlık imalatı da bünyemizde yapılmaktadır. Örneğin Marks & Spencer ağırlıkları.

Bilimsel araştırma laboratuarları, tütüncülük, tekstil, kimya, gıda, otomotiv, Ulusal Metroloji Enstitüsü, Türk Standartları Enstitüsü gibi farklı alanlarda çalışma yapan çok sayıda ayrıcalıklı kullanıcısıyla Metrosan markası emin adımlarla dünya piyasasına açılmaktadır.

Firmamız üretim teknolojisindeki bilgi ve teknolojik yatırımıyla, uzun yıllardır metroloji ve kalibrasyon konusundaki bilgi birikimini ve kalibrasyon laboratuar yatırımını bir araya getirerek etalonları üretmektedir.

Ağırlıkların referans olarak kullanılabilmesi için; şekil, boyut, malzeme, yüzey kalitesi, markalama şekli, yazı boyutu, maksimum izin verilebilir hata payları gibi fiziksel ve metrolojik karakteristiklere, uluslar arası tavsiyelere ve ulusal talimatlara göre imal edilmiş olmalıdır. Aşağıda belirtilen nedenlerden dolayı herhangi bir arızası olmayan terazilerin bile ölçme doğrulukları değişmektedir. Bu nedenlerden kaynaklanabilecek ölçme hatalarını minimuma indirebilmek için referans kütle kullanılmalıdır.

kütle imalatı

İMALATIMIZ OLAN METROSAN MARKA F1-F2-M1 SINIF REFERANS KÜTLE SETLERİ